Santiment Açıkladı: Bu 10 RWA Altcoin Geliştiricilerin Odağında!

Fiziksel varlıkları temsil eden Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) geçtiğimiz yıl içinde önemli büyüme kaydetti. En büyük RWA altcoin projeleri arasında Chainlink, Avalanche ve Internet Computer yer alıyor. Bununla birlikte geliştirici faaliyetleri açısından ön plana çıkanlar sıralamayı değiştiriyor. Analitik platformu Santiment, geçtiğimiz ay geliştirici faaliyetlerinde ön plana çıkan 10 RWA altcoin projesini paylaştı. Kripto analisti Aaryamann Shrivastava, bunlar arasında üçünün Haziran projeksiyonunu açıklıyor.

Santiment: Bu 10 RWA altcoin geliştiricilerin odağında!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni bir ivme yakaladı. Lider kripto Bitcoin 71 bin doları da alırken, altcoin’ler de yükseliş yörüngesinde ilerliyor. Bu pozitif atmosferde, RWA tokenleri, performanslarıyla yatırımcılar ve geliştiriciler arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bir kripto para analiz platformu olan Santiment, geçtiğimiz ay geliştiriciler tarafından en çok odaklanılan RWA altcoin projelerinin bir listesini yayınladı. Buna göre Chainlink (LINK) listede en üst sırada yer alıyor. Ayrıca, onu Synthetix (SNX) ve Centrifuge (CFG) takip ediyor. Santiment, analizleri için şu açıklamayı yaptı:

İşte geliştirmeye göre kriptonun en iyi RealWorldAssets’i. Bu liste, yedekli olmayan tüm github etkinlikleri sayılarak ve bu günlük etkinliklerin son 30 gün içindeki ortalaması alınarak derlenmiştir. Chainlink hala bu sektördeki en gelişmiş coin olarak tahtta oturuyor. Ayrıca, Maker, Oraichain ve Polymesh kayda değer yükselişler gösterdi.

Santiment’in listesi, en yüksek geliştirici etkinliğine sahip RWA altcoin’lerini gösteriyor. Listeye giren diğer RWA altcoin projeleri arasında Oraichain (ORAI), Dusk Foundation (DUSK), Maker DAO (MKR), Polymesh Network (POLYX), Ixswap (IXS), Defactor (FACTR) ve Reserve Protocol (RSR) yer alıyor. Santiment, özellikle Maker, Oraichain ve Polymesh’in geliştirici faaliyetlerinde önemli artışlar yaşadığını vurguluyor.

Santiment

Lider RWA altcoin: Chainlink (LINK)

Chainlink, altcoin için hafif bir düzeltmeye işaret eden daha geniş piyasa ipuçlarını da takip ediyor. Mayıs ayı, fiyatın %44 oranında artmasıyla hem varlık hem de yatırımcılar için kârlı geçti. LINK kısa süre önce, 18,78 dolarlık kritik bariyeri aşmaya çalıştı. Token, Nisan’da da bu seviyeyi geçmeyi başaramadı. Bu seviyeyi aşamaması LINK fiyatının 17,7 dolara düşmesine neden oldu. Şimdi, düşüşün durmaması halinde 16,55 dolara kadar bir düşüş mümkün. Ancak bu direncin üzerine çıkması, son kayıplardan toparlanmayı başlatarak LINK’i 20 dolar ve üzerine çıkarabilir.

Chainlink Fiyat Analizi. Kaynak: TradingView

Synthetix Network (SNX): Kırılmayı bekliyor!

Synthetix, kripto piyasasında ilk 50, hatta ilk 100 varlık arasında yer almıyor. Bununla birlikte Synthetix hala önemli bir RWA coin projesi. Piyasa değeri 876 milyon dolar olan SNX, son Yapay Zeka (AI) hype dalgası sırasında büyüdü. Ancak, yükseliş devam edemedi. Böylece, SNX fiyatında bir düşüşe neden oldu. Sonuç olarak, altcoin 3,15 doların altında konsolidasyona girdi. Ancak 2,33 doların üzerinde seyrediyor. Fiyat seviyelerinden herhangi biri kırılırsa, konsolidasyon tezi geçersiz hale gelecek ve bir ralli ya da çöküşle sonuçlanacak.

Synthetix Fiyat Analizi. Kaynak: TradingView

Maker (MKR): Ayılar bastırıyor

Maker’ın fiyatı şu anda üç ayın en düşük seviyesi olan 2.384 dolar seviyesinde. Altcoin, Nisan ayının başından bu yana ayı trendinde. Böylece, 4.000 dolarlık en yüksek seviyesinden mevcut fiyat noktasına düştü. Desteğin üzerinde 2.556 dolar seviyesinde seyreden MKR’in bu desteğin altına düşmesi olası. Hatta ortaya çıkan düşüş eğiliminin, onu 2.271 doların en düşük seviyesine göndermesi mümkün. Öte yandan, piyasanın geri kalanından gelen boğa sinyallerinin MKR’nin toparlanmasını tetiklemesi muhtemel. Bu da onu 2.693 dolar ila 3.159 dolar arasındaki dirençten geçirecektir. Bu direnci kırması düşüş tezini geçersiz hale getirir.

Maker Fiyat Analizi. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir